Kodukord

Arsti vastuvõtule tuleb alati registreerida! (tel. 6072 100 või e-mail: kuusalutk@gmail.com)
Ka siis, kui Te arvate, et Teil on väga kiireloomuline probleem (kõrvapõletik, põiepõletik vms), oleks hea ette helistada. Leiame Teile sama päeva jooksul aja, nii et Teil ei tule haigena ooteruumis liiga kaua istuda.

Ka pereõe vastuvõtule ja analüüside võtmiseks tuleb registreerida. Erandiks on nii arsti kui õe vastuvõtule pääsemisel eluohtlik seisund.

Kui telefonile ei vastata koheselt, võib õde olla hõivatud teise patsiendiga. Proovige mõne aja pärast uuesti. Meilidele vastame tööpäeva jooksul.

Koduvisiit

Koduvisiite teeb arst erandjuhtudel- nt.lamavate haigete juurde, keda ei ole võimalik perearstikeskusesse transportida. Koduvisiidil on arsti vahendid väga vähesed, puudub võimalus analüüside tegemiseks ja uuringuteks. Seega ei saa ka tänapäevastele nõuetele vastavalt haigust diagnoosida. Seetõttu kutsume enamasti haige arsti vastuvõtule.

Retsepti saab tellida ette helistades või e-maili teel.
Retseptid väljastame ettetellimisel 3 tööpäeva jooksul.
Retseptide nimetusi, kehtivust, uue retsepti olemasolu jm saate kontrollida https://www.eesti.ee/et
Sinna saate sisse logida, kas panga kaudu või ID-Kaardiga. 

Saatekirjad - eriarsti konsultatsiooni või uuringu vajaduse otsustab perearst. Seega saatekirja saamiseks tuleb registreeruda eelnevalt perearsti vastuvõtule.

Haigusleht ja hooldusleht - Kui olete haigestunud, siis tuleb meiega ühendust võtta haigestumise esimesel päeval kas telefoni või e-posti teel. Tagantjärele haiguslehti me ei ava. Arst/õde saab haiguslehe avada pärast seda, kui on patsiendi haigestumise tuvastanud. Nädalavahetusel perearst haiguslehte alustada ei saa, sest perearst ei tööta nädalavahetusel. Küll saab ta väljastada nädalavahetuse päevaga algava töövõimetuslehe juhul, kui patsient on pöördunud näiteks haigla valvetuppa või kutsunud kiirabi ja andmed on edastatud digilukku või olete meile kirjutanud.  Haiguslehe ajal peate ühendust võtma või vastuvõtule tulema sellel kuupäeval, mille oleme teile eelmisel visiidil määranud. Vastasel juhul lõpetame haiguslehe määratud kuupäevaga.

Vereanalüüsid määrab arst või õde. Analüüse teostatakse E-R kell 8:15- 13:00. Analüüsidele tuleb tulla söömata-joomata. Uriinianalüüsi võetakse vastu ainult selleks ettenähtud spetsiaalses topsis (saab osta apteegist või antakse kaasa meie keskusest). Täpsem info analüüsideks valmistumise kohta siin: https://synlab.ee/patsiendile/vere-ja-uriiniproovi-andmise-juhend/